• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/ttkdhatay/?fref=ts
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret79265

BASINA ve KAMUOYUNA

BASINA ve KAMUOYUNA

BASINA ve KAMUOYUNA
Hatay İli Kırıkhan İlçesi Ahrazlı Mahallesi kırsalında 08.12.2019 tarihinde Saat 11:40 civarında Saha koruma görevini icra eden Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Hatay Şubesinden bir ekibe ''avcı kılığına girmiş'' kimseler tarafından silahlı saldırı yapıldığını üzülerek öğrendik. Doğal yaşam koruyucularına yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Faillerinin en ağır şekilde cezalandırılmaları benzer düşünce taşıyanlar üzerinde caydırıcı olacaktır.

* Hafızalarda halen Samsun 11. Bölge Müdürlüğü personeli saha bekçisi Yüksel Berk’in, görev yeri olan Terme Gölardı Yaban Hayatı Geliştirme Sahasında 05.12.2019 tarihinde yapılan rutin kontroller sırasında denetleme amacıyla yaklaşmakta oldukları 4 kişilik avcı kıyafetli gruptan birinin av tüfeği ile yakın mesafeden ateş açması sonucu hayatını kaybetmesi tazeliğini korurken Hatay Kırıkhan’da yapılan bu çirkin saldırı asla kabul edilemez. Bu vesile ile şehit Samsun Şube Müdürlüğü Terme Şefliğinde görev yaptığı esnada şehit edilen Sayın Yüksel BERK’e Allahtan Rahmet, sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.
* Resmi görevli Av Korucusu arkadaşlarımız, Ormancılarımız, Güvenlik güçlerimiz ülkemiz yaban hayatının korunması ve gelecek nesillere aktarılması için fedakâr bir şekilde görev yapmaktadırlar. Ülkemiz adına yaptıkları bu görev kutsaldır ve çok önemlidir. Bu görevlilerimize silah doğrultup ateş etmenin düşmanlarımızın ülkemize silah doğrultmasından bir farkı yoktur. Asla kabul edilemez. Sorumluları yakalanmalı ve hak ettikleri ceza en üst seviyeden verilmelidir. Verilecek ceza caydırıcı olmalı ve can kaybına neden olabilecek bu tür olayları bütünüyle engelleyici olmalı, bir daha kimse böyle bir şeye cüret edememelidir.
* Bu menfur olayı şiddetle kınadığımızı tekrar bilgilerinize sunar Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Hatay Şubesi Av Koruma ekibine geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.
Abdullah ÖĞÜNÇ
Hatay Tabiatı Koruma Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı
09.12.2019
598 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
Hava Durumu